Obsługa osób prywatnych 2017-11-15T10:29:05+00:00

Kancelaria Śliwowski Nowak Adwokaci świadczy również usługi dla osób prywatnych. Posiadamy bogate doświadczenie w rozwiązywaniu problemów prawnych, które pojawiają się na Państwa drodze. Stawiamy przede wszystkim na rozmowę z klientem i realną ocenę szans na pozytywne rozstrzygnięcie przedstawionej sprawy. Nasze usługi kierujemy zarówno do osób potrzebujących profesjonalnej pomocy w postępowaniu sądowym, ale też uczestniczymy w negocjacjach, opracowujemy wzory umów i porozumień.

W trudnych okresach życiowych, takich jak procesy rozwodowe czy dochodzenie odszkodowania, profesjonalna obsługa prawna jest niezastąpiona. Zachęcamy do zapoznania się z referencjami od naszych dotychczasowych Klientów i skontaktowania się z nami w sprawach z zakresu prawa rodzinnego lub cywilnego.

PRAWO RODZINNE

Niezwykle ważną częścią naszej praktyki są sprawy z zakresu prawa rodzinnego. Prowadzimy sprawy rozwodowe zarówno w przypadku rozwodu bez orzekania o winie jak również gdy dochodzony jest rozwód z orzeczeniem o winie. Znamy specyfikę i stopień skomplikowania tego typu postępowań, zwłaszcza w przypadku konieczności orzekania o winie jednej ze stron w rozkładzie pożycia (rozwód z winy męża lub rozwód z winy żony). Osobom, które z przyczyn życiowych bądź wyznaniowych nie chcą decydować się na definitywne rozstanie (np. rozwód bez orzekania o winie), proponujemy przygotowanie pozwu o separację. W ramach tego typu postępowań (rozwody i separacje) zajmujemy się również kwestiami dochodzenia alimentów, w tym również alimentów bez rozwodu już orzeczonego.

PRAWO CYWILNE

Drugą ważną dziedziną, w której wspieramy naszych Klientów, jest procesowe prawo cywilne. Nasza Kancelaria zajmuje się w tym zakresie zagadnieniami związanymi z dochodzeniem odszkodowań np. za błędy medyczne lub wypadki komunikacyjne. Pomagamy naszym Klientom ustalić podmiot odpowiedzialny za szkodę, a w przypadku wskazania możliwości pokrycia odszkodowania z OC sprawcy, pomagamy sformułować w prawidłowy sposób pozew cywilny o odszkodowanie.

Posiadamy również bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sporach z ZUS. Dotyczy to kwestii ustalenia prawa do świadczenia jak również dochodzenia odszkodowania z ZUS np. w związku z wstrzymaniem bądź obniżeniem świadczenia. Zajmujemy się również reprezentowaniem przedsiębiorców w kwestiach dotyczących zaległości w ZUS.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat

Doktorant w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.