Rozwody 2018-09-25T08:59:03+00:00

Rozwód często wiąże się nie tylko z ogromnym cierpieniem, ale również z potrzebą dopełnienia wielu formalności, które umożliwią odpowiednie poukładanie obu stronom ich przyszłego życia. Pomimo ogromnego obciążenia psychicznego obie strony muszą ustalić warunki, na których chciałyby zakończyć swój związek małżeński i zabezpieczyć formalnie uzgodnienia. Adwokaci naszej Kancelarii mają długoletnie doświadczenie w sprawach rozwodowych, które pozwala nam dopilnować wszystkich aspektów toczącego się procesu i uniknąć niespodziewanych sytuacji.

ROZWÓD Z ORZECZENIEM

Rozwód nie zawsze musi wiązać się z długotrwałym procesem sądowym. Często udaje się zakończyć małżeństwo ugodą, w której każda strona zabezpiecza swoje interesy, co ułatwia wejście na nową drogę życia. W sytuacji gdy możliwe jest uzgodnienie między rozwodzącymi się osobami zasad zakończenia małżeństwa, pomoc prawnika sprowadza się do negocjacji interesów Klienta oraz dbania o formalności dla ich zabezpieczenia. Ważne jest również odpowiednie doprecyzowanie wzajemnych oczekiwań, na wypadek przyszłych roszczeń drugiej strony.

ROZWÓD BEZ ORZECZENIA O WINIE

Niekiedy jednak nie sposób uniknąć rozpraw sądowych i rozwodu z orzeczeniem o winie. W takiej sytuacji istotne jest przygotowanie odpowiednich dowodów oraz udział w procesie. W konsekwencji sąd może orzec winę obustronną małżonków lub winę tylko jednej ze stron, a także zaniechać orzekania o winie na zgodny wniosek małżonków.

PODZIAŁ MAJĄTKU PO ROZWODZIE

Podział wspólnego majątku to nieodłączny element uzgodnień dokonywanych podczas rozwodu. Sposób prowadzenia postępowania zależy od konkretnej sytuacji obu stron i podjętych przez nie kroków. Może bowiem okazać się, że ustalenia będą możliwe na podstawie ugody między stronami. Niekiedy jednak niezbędne będzie prowadzenie postępowania sądowego. W obu przypadkach nasz adwokat dopilnuje wszystkich formalności, zabezpieczając interesy strony, a także wskaże możliwe drogi jak najszybszego i skutecznego ich zabezpieczenia. Pozwoli to uniknąć negatywnych konsekwencji zaniedbań lub pomyłek w toku prowadzonej sprawy.

CO OFERUJEMY

Nasza Kancelaria wspiera Klientów doradzając optymalne rozwiązania w toku prowadzonych spraw rozwodowych.

W ramach doradztwa prawnego oferujemy:

  • sporządzenie pism i umów oraz pozwów rozwodowych
  • wsparcie prawne w kompletowaniu materiału dowodowego
  • przygotowanie wniosków dowodowych
  • negocjowanie warunków zakończenia związku małżeńskiego
  • wsparcie prawne w procesie zmierzającym do ugody
  • pomoc w ustaleniu winy rozkładu pożycia małżeńskiego
  • reprezentację Klienta w procesie sądowym
  • pomoc w uregulowaniu kwestii władzy rodzicielskiej nad dziećmi
  • doradztwo w kwestiach podziału wspólnego majątku
  • wsparcie w procesie ustalania wysokości alimentów

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ALIMENTY

USTALENIE
KONTAKTÓW Z DZIECKIEM

ZDANIEM EKSPERTA

Nasze 10-letnie doświadczenie nauczyło nas, że podstawą dochodzenia swoich praw jest ich świadomość. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na dzielenie naszą wiedzą i doświadczeniem na blogu. W naszych artykułach wskazujemy praktyczne porady z zakresu obsługi podatkowo-prawnej firm oraz osób prywatnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga.

USŁUGI PODATKOWE

Dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu możemy świadczyć wysokiej jakości usługi z zakresu doradztwa podatkowego. W codziennej pracy łączymy wiedzę i praktykę, aby oferować szybką pomoc oraz profesjonalne wsparcie. Stawiamy również na ciągły rozwój, dlatego śledzimy na bieżąco zmiany w regulacjach prawnych i prawie podatkowym.