Służebność przesyłu 2018-09-18T09:51:55+00:00

Świadczymy doradztwo prawne zarówno dla przedsiębiorstw przesyłowych jak i właścicieli nieruchomości objętych służebnością przesyłu.

ZASIEDZENIE I BEZUMOWNE KORZYSTANIE

Każdy właściciel nieruchomości, na której znajdują się urządzenia przesyłowe umieszczone bez jego zgody – słupy, rury, kable – może ubiegać się o odszkodowanie z tytułu bezumownego korzystania z jego nieruchomości. Z kolei, przedsiębiorca przesyłowy – zakład energetyczny, telekomunikacyjny – może w takiej sytuacji starać się o stwierdzenie zasiedzenia służebności przesyłu. Warunkiem jest, by od momentu posadowienia urządzenia upłynęło 30 lat.

CO OFERUJEMY

Reprezentujemy Klientów w postępowaniach o:

  • ustanawianie służebności przesyłu
  • zasiedzenie służebności przesyłu
  • usunięcie urządzeń przesyłowych
  • wynagrodzenie za korzystanie z nieruchomości

Przygotowujemy i negocjujemy umowy zawierane między właścicielami gruntów a przedsiębiorcami przesyłowymi. Negocjujemy warunki i zasady korzystania oraz eksploatacji urządzeń przesyłowych. Reprezentujemy Klientów w postępowaniach sądowych, decydujących o zasadności ustanowienia służebności przesyłu, a także ewentualnemu wynagrodzeniu przysługującemu właścicielowi nieruchomości.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

AUDYT PRAWNY
NIERUCHOMOŚCI

REGULOWANIE STANU PRAWNEGO
NIERUCHOMOŚCI

ZAKUP I SPRZEDAŻ
NIERUCHOMOŚCI

ZASIEDZENIE NIERUCHOMOŚCI

ZDANIEM EKSPERTA

Porady prawne i podatkowe, które mogą dotyczyć szerszej grupy zainteresowanych, publikujemy także na naszym blogu. Z wieloma z napotkanych przez nas problemów boryka się szerokie grono podmiotów. Wszystkich zainteresowanych naszymi wpisami zapraszamy na nasz blog.

USŁUGI PODATKOWE

Poza doradztwem prawny oferujemy także pomoc w problemach z zakresu prawa podatkowego. Pozwala nam to świadczyć usługi kompleksowego wsparcia bieżącej działalności dla firm z Sosnowca, Katowic, jak i całego województwa śląskiego. Nieustannie aktualizujemy także swoją wiedzę, by móc oferować rozwiązania, które zawsze uwzględniać będą aktualne orzecznictwo. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą doradztwa podatkowego.