Alimenty 2018-09-25T09:17:15+00:00

Alimenty to świadczenie mające na celu zabezpieczenie osobie uprawnionej środków na utrzymanie oraz wychowanie. Obowiązek alimentacyjny powstaje między rodzicami a dziećmi oraz między byłymi małżonkami. Rodzic jest zobowiązany przekazywać alimenty dziecku do momentu, gdy będzie ono w stanie utrzymać się samodzielnie. Natomiast były małżonek może otrzymać świadczenie tylko wtedy, gdy znajduje się w niedostatku lub rozwód wpłynął znacząco na pogorszenie jego sytuacji materialnej. Zapewniamy wsparcie prawne na każdym etapie postępowania alimentacyjnego.

Obowiązkowi alimentacyjnemu mogą podlegać:

  • rodzice dziecka – zobowiązani zapewnić środki finansowe niezbędnych do utrzymania i wychowania dziecka do momentu, gdy nie może utrzymać się samodzielnie
  • małżonkowie – alimentów może domagać się małżonek, który nie został uznany za wyłącznego winnego rozpadu małżeństwa (sąd orzekł o rozwodzie bez winy, z obustronną winą lub z winy drugiej strony), a rozpad małżeństwa pociągnął za sobą istotne pogorszenie jego sytuacji materialnej
  • krewni  – o alimenty mogą również wystąpić krewni w linii prostej oraz rodzeństwo. Zstępni, czyli przykładowo dzieci i wnuki są zobowiązani względem wstępnych – rodziców, dziadków itd. Rodzeństwo może natomiast ubiegać się o powyższe świadczenie od wstępnych.

CO OFERUJEMY

Nasza Kancelaria świadczy kompleksowe doradztwo prawne w procesach o alimenty, wskazując optymalne rozwiązania w toku prowadzonych spraw.

W ramach doradztwa prawnego oferujemy:

  • porady prawne w zakresie spraw o alimenty
  • wskazanie obowiązku alimentacyjnego lub jego braku
  • przygotowanie pism oraz pozwów o alimenty
  • pomoc w przygotowaniu materiału dowodowego
  • reprezentację Klienta w procesie sądowym
  • wsparcie w toku ustalania wysokości alimentów

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ROZWODY

USTALENIE
KONTAKTÓW Z DZIECKIEM

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia dzielimy się naszą wiedzą i 10-letnią praktyką za pośrednictwem naszego bloga. W publikowanych przez nas artykułach zwracamy uwagę na interesujące i praktyczne porady, odnosząc się do ciekawych przykładów z zakresu spraw podatkowo-prawnych firm oraz osób prywatnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga.

USŁUGI PODATKOWE

Świadcząc usługi doradztwa prawnego, analizujemy indywidualnie każdą sprawę. Dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu, oferujemy szybką pomoc i profesjonalne wsparcie. Śledząc na bieżąco zmiany w prawie podatkowym pomagamy wybierać optymalne i bezpieczne rozwiązania.