Fundacja rodzinna | SN Kancelaria Katowice, Sosnowiec 2023-03-22T10:23:50+00:00

MAJĄTEK W SŁUŻBIE POKOLEŃ

Zbicie majątku wymaga dużej śmiałości i ogromu uwagi, a utrzymanie go dziesięć razy tyle. Doskonale wiemy, że umiejętność zarządzania pieniędzmi jest ważniejsza niż ilość posiadanych pieniędzy. Dlatego pomagamy chronić zgromadzony kapitał rodzinny dla przyszłych pokoleń.

JAK POMAGAMY?

Układamy koncepcje fundacji rodzinnych pozwalające na bezpieczne gromadzenie majątku. Z dala od wierzycieli i błędnych inwestycji. Przygotowujemy statuty, pomagamy w rejestracji i sprawowaniu zarządu nad fundacją rodzinną.

CZYM JEST FUNDACJA RODZINNA?

Fundacja rodzinna to nowa forma prawna pozwalająca chronić majątek rodzinny za życia fundatora jak i po jego schyłku. Fundacja rodzinna zabezpiecza wniesiony do niej majątek przed zobowiązaniami prywatnymi założyciela (fundatora), a także przed rozdrobnieniem w ramach spadku lub rozpadu firmy rodzinnej. Powołanie fundacji rodzinnej zaleca się wszystkim osobom, które chcą uchronić zgromadzony przez lata majątek przed roszczeniami i ustalić reguły zarządzania nim dla przyszłych pokoleń.

ZALETY FUNDACJI RODZINNEJ:

Poniżej kilka najważniejszych aspektów fundacji rodzinnej:

 • brak drogich w utrzymaniu struktur holdingowych
 • utrzymanie rodzinnego charakteru przedsiębiorstwa/fundacji
 • brak opodatkowania wkładów wnoszonych do fundacji podatkiem od spadków i darowizn
 • ograniczona odpowiedzialność – egzekucja z majątku fundatora tylko za zobowiązania powstałe przed ustanowieniem fundacji
 • brak kłótni o majątek – zasady gospodarowania majątkiem reguluje statut fundacji
 • ściśle określone wymogi powołania beneficjentów
 • zobowiązanie do współpracy członków rodziny – uregulowanie zasad podejmowania decyzji
 • fundacja rodzinna może wynajmować nieruchomości, uczestniczyć w funduszach inwestycyjnych, kupować akcje oraz obligacje, czerpać dochody praw autorskich, licencji i patentów
 • powołanie fundacji rodzinnej może być wolą wyrażoną w testamencie
 • możliwość ustanowienia świadczenia (finansowego) od fundacji rodzinnej

CO OFERUJEMY?

Świadczymy kompleksową usługę wsparcia prawno-podatkowego na wszystkich etapach procesu ubiegania się o oddłużenie:

 • przygotowanie koncepcji organizacji fundacji rodzinnej
 • przygotowanie statutu fundacji rodzinnej
 • ustanowienie organów
 • obsługę prawną operacji wniesienia mienia do fundacji
 • rejestrację fundacji, wpis do rejestru fundacji rodzinnych
 • obsługę prawną zgromadzeń zarządu

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- doktor prawa finansowego / doradca podatkowy

Adwokat. Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zawodach prawniczych. W kręgu jego zainteresowań pozostaje w szczególności prawo handlowe, podatkowe i karnoskarbowe. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Świadczy usługi doradztwa prawno-podatkowego dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

REFERENCJE

 

Do grona naszych Klientów należą firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, duże korporacje, a także osoby prywatne. Prowadzimy kompleksową obsługę prawno-podatkową w firmach z różnych branży. Prezentujemy opinie naszych Klientów, z którymi jesteśmy od prawie 10 lat.