Odszkodowania 2018-09-11T14:25:11+00:00

ODSZKODOWANIA

Realizujemy usługi z zakresu odszkodowań zarówno dla Klientów biznesowych jak i prywatnych. Sprawę każdego Klienta traktujemy indywidualnie, starając się uzyskać możliwie jak najwyższe odszkodowanie.

CZYM JEST ODSZKODOWANIE

Odszkodowanie to suma pieniędzy, która ma wyrównać straty majątkowe poniesione przez osobę poszkodowaną. Za stratę uważa się pomniejszenie majątku np. na skutek zniszczenia rzeczy lub z powodu wydatków pozostających w związku ze szkodą. Odszkodowanie rekompensuje ponadto utracone korzyści.

RODZAJE ODSZKODOWAŃ

Wyróżniamy poniższe rodzaje odszkodowań:

 • odszkodowanie za straty materialne – obejmuje zniszczone mienie, utracone zarobki (w tym również te przyszłe), koszty leczenia i rehabilitacji
 • zadośćuczynienie za krzywdę – obejmuje ono rekompensatę za doznane cierpienie, naruszenie dóbr osobistych.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ UBEZPIECZYCIELI

W związku z popularyzacją tzw. ubezpieczeń od odpowiedzialności cywilnej (OC) co raz częściej odszkodowania dochodzi się nie od bezpośredniego sprawcy zdarzenia, lecz od ubezpieczyciela. Niezwykle ważne jest w tym przypadku prawidłowe sfomułowanie żądania oraz właściwe prowadzenie sprawy.

Klasycznymi przykładami odszkodowań dochodzonych od profesjonalnych ubezpieczycieli są:

 • odszkodowanie OC, ubezpieczenie majątkowe mające na celu przejęcie na siebie ekonomiczne skutki wyrządzonych osobom trzecim szkód. Można je podzielić na obowiązkowe i dobrowolne. Najbardziej obligatoryjnego ubezpieczenia OC są polisy kierujących pojazdami.
 • odszkodowanie AC, ubezpieczenie samochodu od skutków uszkodzenia, zniszczenia i kradzieży.
 • odszkodowanie z ubezpieczenia na życie, należne jest osobom wskazanym przez ubezpieczonego, zazwyczaj po jego śmierci, bądź też samemu ubezpieczonemu z chwilą dożycia określonego wieku (najczęściej w tym drugim wypadku połączone jest z innymi świadczeniami dodatkowymi).

CO OFERUJEMY

Pomagamy Naszym Klientom uzyskać odszkodowania w związku ze szkodami wynikłymi z wypadków komunikacyjnych, zdarzeń medycznych (tzw. błędy medyczne), naruszeniem dóbr osobistych (np. dotyczące opinii publikowanych w internecie). Wspieramy również osoby dochodzące zadośćuczynienia w związku ze śmiercią ich krewnych.

Kancelaria Śliwowski Nowak Adwokaci posiada również doświadczenie w reprezentowaniu Klientów w tzw. postępowaniach likwidacyjnych prowadzonych przez ubezpieczycieli. Wspieramy Klientów w procesie uzyskania odszkodowania z polis np. dotyczących mienia prywatnego lub firmowego.

Nasze usługi koncentrują się w szczególności na:

 • analizie możliwości uzyskania odszkodowania
 • identyfikacji podmiotu odpowiedzialnego za szkodę
 • ustaleniu świadczeń możliwych do uzyskania
 • przygotowaniu modelu proponowanego postępowania
 • opracowaniu pism procesowych
 • reprezentacji w toku postępowania likwidacyjnego przed ubezpieczycielem
 • reprezentacja przed wojewódzkimi komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych
 • zastępstwo w toku postępowania sądowego

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE

ODSZKODOWANIE ZA
USZCZERBEK NA ZDROWIU

ODSZKODOWANIE ZA BŁĄD MEDYCZNY

ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ OSOBY BLISKIEJ

ODSZKODOWANIE ZA
WYPADEK PRZY PRACY

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK
W DRODZE DO PRACY

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych.Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

USŁUGI PODATKOWE

Świadczymy usługi z zakresu doradztwa podatkowego dla biznesu, oparte na prawie 10 letnim doświadczeniu oraz wiedzy prawnej. Szybka pomoc i profesjonalne wsparcie to atuty Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci. Usługi realizujemy kompleksowo i zapewniamy sprawne rozwiązywanie problemów podatkowych. Na bieżąco śledzimy zmiany w prawie podatkowym i pomagamy wybierać najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania.