Odszkodowanie biznes 2023-02-03T10:25:35+00:00

POMAGAMY ZNALEŹĆ WYJŚCIE

W labiryncie przepisów prawnych czujesz się jak małe dziecko, które zgubiło się w polu kukurydzy? Każdy kolejny ruch wiąże się z ryzykiem, ale wiesz, że nie możesz też stać w miejscu. By przetrwać musisz nieustannie szukać właściwej drogi. Nasze doświadczenie pozwala nam spojrzeć z dystansu na każdą sytuację, by pomóc przedsiębiorcom znaleźć wyjście w gąszczu przepisów prawno-podatkowych.

ODSZKODOWANIE

Świadczymy usługi doradztwa prawnego przy dochodzeniu i wypłacaniu odszkodowania przez Klientów biznesowych. Podchodząc indywidualnie do każdej sytuacji, umożliwiamy uzyskanie możliwie jak najwyższego odszkodowania.

CZYM JEST ODSZKODOWANIE

Odszkodowanie to środki finansowe rekompensujące utracone korzyści lub straty majątkowe, które poniósł lub poniesie poszkodowany. Stratą jest pomniejszenie majątku, które wynika z uszkodzenia rzeczy lub poniesionych wydatków w związku ze szkodą. Odszkodowanie w przypadku Klientów biznesowych może być rozumiane także, jako świadczenie pieniężny, o jakie ubiegać się może pracownik, który doznał wypadku w czasie wykonywania obowiązków służbowych.

AC, OC, WYPADEK PRZY PRACY

Poszkodowani coraz częściej mają problemy nie tylko z dochodzeniem odszkodowania od sprawców zdarzenia, ale także od swoich firm ubezpieczeniowych. Takie sytuacje dotyczą tych przypadków, w których poszkodowany w wypadku wykupił uprzednio dobrowolne ubezpieczenie, tzw. AC. Możliwość uzyskania odszkodowania od ubezpieczyciela uzależniona jest od odpowiedniego sformułowania żądania oraz właściwie prowadzonej sprawy. Należy również pamiętać, że profesjonalne firmy ubezpieczeniowe w większości przypadków korzystają ze wsparcia prawników, którzy reprezentują je w postępowaniach odszkodowawczych.

Z drugiej strony, firmy zatrudniające pracowników, muszą liczyć się także z obowiązkami jakie ciążą na nich, w sytuacji gdy ich pracownik dozna wypadku w miejscu pracy. Z tego rodzaju zdarzeniami zwykle wiążą się roszczenia pracowników, którzy to domagają się zapłaty należnych im odszkodowań. Niedopełnienie przez pracodawcę obowiązków i formalności może skutkować dotkliwymi konsekwencjami i będzie utrudniać efektywne prowadzenie późniejszych działań, w tym pozyskanie środków finansowych z wykupionej polisy OC.

CO OFERUJEMY

Kancelaria Śliwowski Nowak Adwokaci wspiera Klientów w procesie dochodzenia odszkodowania w związku ze szkodami komunikacyjnymi, naruszeniem dóbr osobistych i wypadkami przy pracy. Nasze usługi koncentrują się w szczególności na:

  • weryfikacji możliwości ubiegania się o odszkodowanie
  • identyfikacji sprawcy szkody
  • analizie możliwości ubiegania się o konkretne świadczenia
  • opracowaniu modelu optymalnego postępowania
  • sporządzeniu pism procesowych
  • wsparciu i reprezentacji w postępowaniach likwidacyjnych przed ubezpieczycielem
  • reprezentacji poszkodowanego w sprawach przed wojewódzkimi komisjami do spraw orzekania o zdarzeniach medycznych
  • zastępstwie procesowym w postępowaniach sądowych
  • pozyskiwania środków finansowych z wykupionej polisy OC

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE

ODSZKODOWANIE ZA
WYPADEK PRZY PRACY

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

USŁUGI PODATKOWE

Świadczymy usługi z zakresu doradztwa podatkowego dla biznesu, oparte na prawie 10 letnim doświadczeniu oraz wiedzy prawnej. Szybka pomoc i profesjonalne wsparcie to atuty Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci. Usługi realizujemy kompleksowo i zapewniamy sprawne rozwiązywanie problemów podatkowych. Na bieżąco śledzimy zmiany w prawie podatkowym i pomagamy wybierać najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania.