Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej 2018-09-11T14:08:54+00:00

Śmierć osoby bliskiej, to zawsze ogromna tragedia dla rodziny. Odszkodowanie za śmierć bliskiego pozwala rodzinie przetrwać ten najtrudniejszy dla niej okres, zapewniając stabilizację finansową na kolejne misiące. Odszkodowanie umożliwia pokrycie poniesionych kosztów leczenia lub pochówku zmarłego, może także posłużyć do opłacenia leczenia członków rodziny osoby zmarłej. Nasza Kancelaria wspiera rodziny w procesie ubiegania się o odszkodowanie, wskazując, o jakie środki mogą ubiegać się bliscy zmarłego.

ZWROT KOSZTÓW

Strata bliskiej osoby może być poprzedzona kosztownym leczeniem. Dlatego bliscy mogą ubiegać się nie tylko o zwrot pieniędzy potrzebnych do zorganizowania pogrzebu, ale również środków finansowych przeznaczonych na leczenie poprzedzające śmierć. Co więcej, w niektórych przypadkach możliwe jest pozyskanie dodatkowych comiesięcznych wpłat przysługujących z ZUS (renty rodzinnej, renty rodzinnej powypadkowej).

POGORSZENIE SYTUACJI ŻYCIOWEJ

O odszkodowanie z tytułu pogorszenia sytuacji życiowej w wyniku śmierci bliskiego mogą ubiegać się te osoby, które ze zmarłym łączyła bardzo bliska więź emocjonalna. Świadczenie takie wypłacane jest jednorazowo i rekompensuje obecne oraz przyszłe straty materialne jak i niematerialne np. czas poświęcany na zajmowanie się domem, opiekę nad chorym itp.

ZADOŚĆUCZYNIENIE

Zadośćuczynienie za śmierć osoby bliskiej dotyczy rekompensaty, jaka przysługuje bliskim zmarłego za ból, cierpienie poczucie osamotnienia, uszczerbek więzi emocjonalnych, a także problemy zdrowotne będące konsekwencją stresu i złego samopoczucia w związku ze stratą.

Nasi adwokaci wskazują o jakie środki mogą ubiegać się rodziny zmarłych i wspierają je w całym procesie ich pozyskiwania. Występując o odszkodowanie na drodze sądowej mamy dużo większe możliwości prawidłowego uzasadnienia wysokości należnej kwoty odszkodowania.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE

ODSZKODOWANIE ZA
USZCZERBEK NA ZDROWIU

ODSZKODOWANIE ZA BŁĄD MEDYCZNY

ODSZKODOWANIE ZA
WYPADEK PRZY PRACY

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK
W DRODZE DO PRACY

ZDANIEM EKSPERTA

Wiedza dotycząca należnych praw pozwala skutecznie dochodzić swoich roszczeń. Praktyczne porady będące efektem naszego 10-letniego doświadczenia z zakresu podatków i prawa można znaleźć na naszym blogu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z jego treściami.

USŁUGI PODATKOWE

Szybka pomoc i profesjonalne wsparcie to atuty Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci. Na bieżąco aktualizujemy naszą wiedzę prawną i podatkową, wskazując Klientom najlepsze i skuteczne rozwiązania z uwzględnieniem ich indywidualnej sytuacji. Praktyka połączona z wiedzą pozwala nam świadczyć kompleksowe usługi dopasowane do potrzeb firm oraz Klientów indywidualnych.