Nieruchomości 2023-06-21T11:14:24+00:00

Pomagamy znaleźć wyjście

W labiryncie przepisów prawnych czujesz się jak małe dziecko, które zgubiło się w polu kukurydzy? Każdy kolejny ruch wiąże się z ryzykiem, ale wiesz, że nie możesz też stać w miejscu. By przetrwać musisz nieustannie szukać właściwej drogi. Nasze doświadczenie pozwala nam spojrzeć z dystansu na każdą sytuację, by pomóc przedsiębiorcom znaleźć wyjście w gąszczu przepisów prawno-podatkowych.

Obsługa transakcji

Umowy dotyczące nieruchomości charakteryzują się wysokim stopniem skomplikowania. Z uwagi na swój przedmiot oraz zazwyczaj znaczną wartość, konieczne jest właściwe przygotowanie wszystkich aspektów takiego porozumienia. Kancelaria Śliwowski i Nowak Adwokaci z siedzibą w Sosnowcu wspiera swoich klientów na każdym etapie transakcji. Przeprowadzamy wstępny audyt prawny stanu nieruchomości. Opracowujemy projekty umów związanych z przeniesieniem lub obciążeniem nieruchomości. Dzięki współpracy z kancelarią notarialną zapewniamy kompleksową obsługę całego procesu.

Zasiedzenie

Nasza Kancelaria wspiera również klientów w sprawach dotyczących ustalenia stanu prawnego nieruchomości. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, w których możliwe jest nabycie własności nieruchomości bądź nabycie ograniczonego prawa rzeczowego (np. służebności) w drodze zasiedzenia. Sprawy z tego zakresu charakteryzują się koniecznością właściwego uporządkowania materiału dowodowego, dlatego w ramach Kancelarii SN Adwokaci pomagamy klientom przejść przez to skomplikowane postępowanie.

Podział majątku

Częstym przypadkiem w sprawach o podział majątku pozostałego po zmarłym bądź majątku wspólnego małżonków po rozwodzie są kwestie związane z nabyciem prawa własności nieruchomości będącej w majątku wspólnym. Właściwe zaplanowanie całego postępowania może pozwolić na zaoszczędzenie czasu oraz umożliwi polubowne zakończenie sprawy.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ZAKUP I SPRZEDAŻ
NIERUCHOMOŚCI

AUDYT PRAWNY
NIERUCHOMOŚCI

REGULOWANIE STANU PRAWNEGO
NIERUCHOMOŚCI

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych.Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

USŁUGI PODATKOWE

Świadczymy usługi z zakresu doradztwa podatkowego dla biznesu, oparte na prawie 10 letnim doświadczeniu oraz wiedzy prawnej. Szybka pomoc i profesjonalne wsparcie to atuty Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci. Usługi realizujemy kompleksowo i zapewniamy sprawne rozwiązywanie problemów podatkowych. Na bieżąco śledzimy zmiany w prawie podatkowym i pomagamy wybierać najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania.