Prawo rodzinne 2020-11-04T08:32:11+00:00

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zawodach prawniczych. Adwokat z dużym doświadczeniem w prowadzeniu spraw, których przedmiotem jest prawo rodzinne. Wspiera klientów z miast Katowice, Sosnowiec, Mysłowice, Dąbrowa Górnicza, Będzin i Chorzów, które chcą wnieść pozew do sądu rodzinnego, jak i osoby pozwane przez współmałżonka lub byłego małżonka. Obsługuje klientów w języku polskim i angielskim.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat

Absolwent studiów prawniczych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Swoją karierę naukową kontynuował w Warszawie w Szkole Głównej Handlowej. Posiada ponad 10 lat doświadczenia w zawodach prawniczych. Jako prawnik świadczy pomoc prawną dla firm oraz osób prywatnych, które wspiera wiedzą i doświadczeniem w problemach prawnych dotyczących prawa rodzinnego i cywilnego. Obsługuje klientów w języku polskim i angielskim.

ROZWÓD

Prowadzimy sprawy rozwodowe zarówno w przypadku rozwodu bez orzekania o winie jak również, gdy dochodzony jest rozwód z orzeczeniem o winie. Znamy specyfikę i stopień skomplikowania postępowań, których przedmiotem jest prawo rodzinne, zwłaszcza rozwodów w przypadku konieczności orzekania o winie jednej ze stron w rozkładzie pożycia (rozwód z winy męża lub rozwód z winy żony). W ramach tego typu postępowań (rozwody i separacje) zajmujemy się również kwestiami dochodzenia alimentów, w tym również alimentów bez rozwodu już orzeczonego.

SEPARACJA

Osobom, które z przyczyn życiowych bądź wyznaniowych nie chcą decydować się na definitywne rozstanie (rozwód) lub też wciąż żywią nadzieję na powrót do wspólnego pożycia, proponujemy separację. Separacja nie powoduje ustania małżeństwa, ale ma daleko idące konsekwencje w zakresie wspólnoty majątkowej. Wraz z separacją powstaje rozdzielność majątkowa małżonków, sąd reguluje zasady korzystania z majątku wspólnego, a małżonkowie nie dziedziczą po sobie (z mocy prawa) i tracą prawo do zachowku. Sąd orzekający separację decyduje również o przyznaniu i uregulowaniu władzy rodzicielskiej.

ALIMENTY

Zajmujemy się również reprezentowaniem naszych klientów w sprawach dotyczących ustalenia prawa do alimentów. Reprezentujemy zarówno osoby dochodzące świadczeń we własnym imieniu, jak również domagające się ustalenia alimentów dla swoich dzieci. Posiadamy również doświadczenie w reprezentowaniu klientów w sprawach o ustanie obowiązku alimentacyjnego. Kancelaria Śliwowski i Nowak Adwokaci wspiera również Klientów w sprawach w szeregu spraw, których przedmiotem jest prawo rodzinne, m.in. dotyczących ustalenia władzy rodzicielskiej oraz kontaktów z dzieckiem.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ROZWODY

ALIMENTY

USTALENIE
KONTAKTÓW Z DZIECKIEM

REFERENCJE

 

Do grona naszych Klientów należą firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, duże korporacje, a także osoby prywatne, które korzystają z naszych usług przy rozwiązywaniu problemów prawnych związanych z ich relacjami w rodzinie, małżeństwie, czy problemów dotyczących ich majątku. Prowadzimy kompleksową obsługę prawno-podatkową w firmach z różnych branży. Prezentujemy opinie naszych Klientów, z którymi jesteśmy od prawie 10 lat.