Prawo 2019-10-28T10:19:34+00:00

ZAKŁADANIE I PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK

Świadczymy usługi kompleksowego doradztwa na każdym etapie powoływania do życia spółek osobowych oraz kapitałowych. Opracowujemy plany, a następnie wdrażamy je w zakresie przejęcia, połączenia lub likwidacji spółek prawa handlowego.

POŁĄCZENIE SPÓŁEK

Doświadczenie prawne Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci to także doradztwo w zakresie fuzji i przejęcia spółek. Pomagamy w budowie wartości przedsiębiorstwa i jego rozwoju oraz zarządzaniu inwestycjami i kreowaniu okazji transakcyjnych.

likwidacja spółek

LIKWIDACJA SPÓŁKI

Zdarzają się sytuacje, w obliczu których dalsze funkcjonowanie danej spółki nie ma biznesowego uzasadnienia. Pomagamy likwidować spółki powoływane na potrzeby planowanych i zakończonych zamierzeń inwestycyjnych.

OBSŁUGA PRAWNA FIRM

Od prawie 10 lat realizujemy obsługę prawną firm i przedsiębiorstw. Do naszych Klientów należą firmy z sektora MSP, a także duże przedsiębiorstwa i korporacje. Obszar naszego działania to nie tylko Śląsk, lecz terytorium całej Polski.

sukcesja

PLANOWANIE SUKCESJI

Kancelaria świadczy kompleksowe doradztwo prawne dla przedsiębiorców i firm rodzinnych w zakresie planowania i wdrażania strategii sukcesji. Nasi adwokaci pomagają w zabezpieczeniu i przekazaniu przedsiębiorstwa pomiędzy pokoleniami.

RODO

RODO

Adwokaci naszej Kancelarii pomagają przeprowadzić audyt dotychczasowych procedur ochrony danych osobowych, proponują wdrożenie niezbędnych rozwiązań wymaganych przez RODO oraz przygotowują konieczną dokumentację.

ZASTĘPSTWO PROCESOWE

Reprezentujemy Klientów Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci przed sądami i organami administracyjnymi, wspomagamy mediacje i budujemy strategie postępowania. Jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie przygotowywania pism procesowych.

OBRONA W SPRAWACH KARNYCH i KARNOSKARBOWYCH

Doświadczenia adwokaci Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci dbają o interesy swoich Klientów, także w przypadku zatrzymania i oskarżenia w zakresie spraw karnych  i karnoskarbowych.

ODSZKODOWANIA

Realizujemy usługi z zakresu odszkodowań zarówno dla Klientów biznesowych, jak i prywatnych. Sprawę  każdego  Klienta  traktujemy  indywidualnie,  starając  się  uzyskać  dla  niego  możliwie  najwyższe  odszkodowanie. 

PRAWO RODZINNE

Prowadzimy sprawy z zakresu prawa rodzinnego. Reprezentujemy Naszych Klientów w sprawach rozwodowych, alimentacyjnych oraz dotyczących kontaktów z dzieckiem. 

NIERUCHOMOŚCI

Doradzamy Naszym Klientom w transakcjach na rynku nieruchomości. W ramach świadczonych usług prawnicy Kancelarii Śliwowski i Nowak Adwokaci przygotowują i opiniują projekty umów, reprezentują klientów w prawach z zakresu prawa rzeczowego, w szczególności dotyczących zasiedzenia, zniesienia współwłasności oraz naruszenia własności.

SPADKI

Kancelaria Śliwowski i Nowak Adwokaci wspiera klientów w postępowaniach spadkowych dotyczących stwierdzenia nabycia spadku, podziału masy spadkowej. Oferujemy również usługi z zakresu planowania sukcesji, w szczególności w zakresie indywidualnych przedsiębiorców. 

Windykacja należności

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

Adwokaci naszej Kancelarii zapewniają kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie procesu odzyskiwania należności. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw windykacyjnych oraz postępowań egzekucyjnych.

Prawo pracy

PRAWO PRACY

Operujemy kompleksowe doradztwo prawne z zakresu prawa pracy. Wspieramy naszych Klientów zarówno w sprawach doraźnych jak i poprzez stałą obsługę bieżącej działalności przedsiębiorstw.

KREDYT WE FRANKACH

Zapewniamy kompleksowe doradztwo prawne dla osób posiadających kredyty we frankach. Wspieramy podczas negocjacji postanowień ugody z bankiem kredytującym, jak i w ewentualnym procesie sądowym, który ma na celu „odfrankowienie” lub unieważnienie umowy kredytowej.

[/vc_row]

SN ADWOKACI
ul. Baczyńskiego 12
41-203 Sosnowiec

32 307 63 19
sekretariat@snkancelaria.pl

KONTAKT

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Śliwowski i Nowak Adwokaci spółka partnerska moich danych osobowych w celach marketingowych, w tym na przesyłanie informacji handlowych drogą elektroniczną, w szczególności na potrzeby przygotowania dla mnie przez Śliwowski i Nowak Adwokaci spółka partnerska oferty. Zostałem poinformowany, iż administratorem moich danych osobowych jest Śliwowski i Nowak Adwokaci spółka partnerska z siedzibą w Sosnowcu przy ul. Baczyńskiego 12 oraz że udostępnienie danych jest dobrowolne, mam prawo wglądu do treści danych oraz żądania ich poprawienia bądź usunięcia.

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych.Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

USŁUGI PODATKOWE

Świadczymy usługi z zakresu doradztwa podatkowego dla biznesu, oparte na prawie 10 letnim doświadczeniu oraz wiedzy prawnej. Szybka pomoc i profesjonalne wsparcie to atuty Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci. Usługi realizujemy kompleksowo i zapewniamy sprawne rozwiązywanie problemów podatkowych. Na bieżąco śledzimy zmiany w prawie podatkowym i pomagamy wybierać najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania.