Ustalenie kontaktów z dzieckiem 2018-09-25T09:31:13+00:00

Na ogół kwestia władzy rodzicielskiej ustalana jest podczas spraw rozwodowych. Jednak wniosek rodziców o ustalenie kontaktów z dzieckiem może wpłynąć do sądu po ogłoszeniu wyroku rozwodowego. Za każdym razem sąd decyduje o kontakcie rodziców z dzieckiem oraz sprawowaniu nad nim opieki z uwzględnieniem dobra małoletniego. W ramach swoich kompetencji może on orzec o zakazie spotykania się z dzieckiem lub zabierania go poza miejsce stałego pobytu, bądź zezwolić na spotkania tylko w obecności drugiego rodzica, a także innych wskazanych osób. Dodatkowo możliwe jest ograniczenie kontaktów do określonej formy komunikacji (np. telefonicznej). Adwokaci z naszej Kancelarii wskazują najlepsze rozwiązania w sprawach o ustalenie kontaktów z dzieckiem. Wiemy, że każda sytuacja jest inna i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego wnikliwie analizujemy możliwości dochodzenia praw, wskazując najlepszą drogę.

USTALENIE KONTAKTÓW Z DZIECKIEM

Do kontaktów z dzieckiem mają prawo nie tylko rodzice, ale także rodzeństwo dziecka, dziadkowie lub osoby przez dłuższy czas opiekujące się nim. Kontakty te mogą przybierać różne formy:

 • kontakt dziecka wyłącznie w obecności drugiego rodzica lub innej wskazanej osoby albo możliwość spotykania się bez innych osób
 • spędzanie czasu z dzieckiem w miejscu zamieszkania lub poza nim
 • odbieranie dziecka ze szkoły czy przedszkola
 • zabieranie dziecka na dodatkowe zajęcia do placówki oświatowej
 • kontakt telefoniczny, korespondencyjny, za pośrednictwem Internetu

ZABEZPIECZENIE KONTAKTÓW Z DZIECKIEM

Rozprawy o ustalenie kontaktu z małoletnim wymagają czasu, a rodzic najczęściej oczekuje zabezpieczenia możliwości przebywania i komunikowania się z dzieckiem. Z tego powodu warto już w czasie trwania sprawy sądowej złożyć wniosek o ustalenie zabezpieczenia kontaktów.

CO OFERUJEMY

W zakresie prowadzenia spraw o ustalenie kontaktów z dzieckiem oferujemy:

 • przygotowanie pozwów oraz pism procesowych
 • wsparcie w ustaleniu zabezpieczenia kontaktów z dzieckiem
 • pomoc w kompletowaniu materiału dowodowego
 • przygotowanie wniosków dowodowych (np. zeznania świadków, bilingi, wiadomości itp.)
 • reprezentację Klienta w trakcie prowadzonej sprawy sądowej
 • reprezentację w sprawach o utrudnianie lub uniemożliwianie sądowo ustalonego prawa do kontaktu z dzieckiem

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ROZWODY

ALIMENTY

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia dzielimy się wiedzą za pośrednictwem naszego bloga. W artykułach, które publikujemy za pośrednictwem naszej strony, zwracamy uwagę na interesujące i praktyczne porady zobrazowane przykładami z zakresu spraw podatkowo-prawnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga.

USŁUGI PODATKOWE

Nasze 10-letnie doświadczenie w obsłudze prawnej firm i osób prywatnych nauczyło nas, że najważniejsze jest indywidualne podejście do każdej sytuacji. Dzięki temu, że łączymy wiedzę i praktykę, możemy oferować szybką pomoc oraz profesjonalne wsparcie. Bieżące śledzenie zmian w prawie pozwala nam wybierać najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania.