Odszkodowanie za wypadek przy pracy 2018-09-17T12:55:46+00:00

Odszkodowanie za wypadek przy pracy przysługuje pracownikowi, który doznał wypadku podczas wykonywania poleceń przełożonych lub czynności na rzecz pracodawcy. Dotyczy to także wypadku w czasie, gdy pracownik pozostawał do dyspozycji pracodawcy – przebywając między siedzibą firmy a miejscem wykonywania obowiązków służbowych. We wszystkich wskazanych sytuacjach pracownikowi oraz jego rodzinie przysługują świadczenia nie tylko z ZUS, ale również od pracodawcy.  Pracodawca z kolei zobowiązany jest dopełnić szeregu formalności oraz wdrożyć procedurę mającą na celu zbadanie okoliczności i klasyfikacja zdarzenia.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRACODAWCY

Pracodawca, którego pracownik uległ wypadkowi przy pracy, jest zobowiązany zadbać o odpowiednie zabezpieczenie miejsca wypadku oraz zapewnienie poszkodowanemu pomocy. Pracodawca musi liczyć się z odpowiedzialnością karną i cywilną oraz ewentualnym dochodzeniem przez pracownika roszczeń o odszkodowanie za wypadek przy pracy. Dlatego już na etapie prac komisji powypadkowej ważna jest dokładna analiza sytuacji, ponieważ przygotowana dokumentacja ma ogromne znaczenie w późniejszym określaniu odpowiedzialności za zaistniałą sytuację pracodawcy i zatrudnionych przez niego menedżerów. Niedopełnienie formalności może skutkować dotkliwymi konsekwencjami i będzie utrudniać efektywne prowadzenie późniejszych działań.

CO OFERUJEMY PRACOWNIKOM

Nasza Kancelaria świadczy usługi doradztwa prawnego pomagając w rozwiązywaniu problemów dotyczących wypadków przy pracy. Nasz adwokat wskaże o jakie odszkodowanie, czy zadośćuczynienie, może ubiegać się pracownik lub jego rodzina. Wesprze w toku postępowania karnego i cywilnego. Pomoże także dopełnić formalności oraz pozyskać środki finansowe z wykupionej polisy OC.

CO OFERUJEMY PRACODAWCOM

Doradzamy także przedsiębiorcom, których pracownicy doznali wypadku przy pracy. Wskazujemy zakres odpowiedzialności pracodawcy i pomagamy ustalić, czy dane zdarzenie spełnia przesłanki wypadku przy pracy. Pomagamy pracodawcy dopełnić formalności, które są wymagane prawem, a także wskazujemy, jakie dowody i informacje będą istotne w toku dalszego postępowania. Wspieramy firmy na każdym etapie postępowania karnego i cywilnego, a także w procesie pozyskiwania środków finansowych z wykupionej polisy OC na pokrycie ewentualnych roszczeń pracownika.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

ODSZKODOWANIE KOMUNIKACYJNE

ODSZKODOWANIE ZA ŚMIERĆ OSOBY BLISKIEJ

ODSZKODOWANIE ZA
USZCZERBEK NA ZDROWIU

ODSZKODOWANIE ZA BŁĄD MEDYCZNY

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK
W DRODZE DO PRACY

ZDANIEM EKSPERTA

Wiemy, że podstawą dochodzenia swoich praw jest ich świadomość. Dlatego każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem na naszym blogu. Wskazujemy interesujące i praktyczne porady, bazując na naszej 10-letniej praktyce zawodowej w obsłudze podatkowo-prawnej firm oraz osób prywatnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga.

USŁUGI PODATKOWE

Nasze 10-letnie doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi z zakresu doradztwa podatkowego dopasowane do potrzeb biznesu. Łącząc wiedzę i praktykę, oferujemy szybką pomoc i profesjonalne wsparcie. Śledząc na bieżąco zmiany w prawie podatkowym, pomagamy wybierać najbardziej optymalne i bezpieczne rozwiązania.