Zwrot podatku VAT z zagranicy | SN Kancelaria Katowice, Sosnowiec 2020-11-04T08:30:24+00:00

ZWROT PODATKU VAT Z ZAGRANICY

Zapłaciłeś podatek VAT w kraju Unii Europejskiej, w którym nie posiadasz siedziby i chcesz go odzyskać? Nasza Kancelaria oferuje przedsiębiorcom kompleksowe doradztwo podatkowe w procesie ubiegania się o zwrot podatku VAT z za granicy, w szczególności z krajów UE (VAT-REFUND). Składamy wnioski VAT-REF, wspieramy w pozyskiwaniu niezbędnej dokumentacji.

ZWROT VAT Z ZAGRANICY - DLA KOGO?

Polscy przedsiębiorcy, w toku prowadzenia działalności, coraz częściej dokonują zakupów usług i towarów w innych krajach Unii Europejskiej. Zakupy te są opodatkowane obowiązującym w danym kraju VAT-em, który można odzyskać wypełniając wniosek VAT REF.

O zwrot zagranicznego podatku VAT może ubiegać się przedsiębiorca, jeżeli:

 • nie masz siedziby, stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, stałego miejsca zamieszkania lub zwykłego miejsca pobytu w kraju UE, w którym dokonał nabycia
 • jest czynnym podatnikiem podatku VAT
 • nie dokonuje wyłącznie sprzedaży zwolnionej z VAT, ani nie korzysta ze zwolnienia VAT podmiotowego

ZWROT VAT Z ZAGRANICY - CO OBEJMUJE?

Zwrot podatku VAT z UE obejmuje towary i usług:

 • nabycie paliwa
 • wynajem środków transportu
 • inne wydatki związane ze środkami transportu
 • opłaty drogowe i inne związane z użytkowaniem dróg
 • koszty podróży (opłaty za taksówki, transport publiczny)
 • koszty zakwaterowania
 • koszty żywności, napojów i usług restauracyjnych
 • opłaty za wstęp na targi i wystawy
 • wydatki na artykuły luksusowe, rozrywkowe i reprezentacyjne
 • inne (głównie narzędzia, części, naprawy, artykuły biurowe)

JAKĄ KWOTĘ MOŻNA ODZYSKAĆ?

W ramach procedury VAT-REFUND wskazane zostały jedynie minimalne kwoty zwrotu o jakie można wnioskować, są to:

 • nie mniej niż 400 euro – wnioskując o zwrot podatku VAT za okres od 3 do 12 miesięcy
 • nie mniej niż 50 euro – wnioskując o zwrot podatku VAT za okres dłuższy niż rok

ZWROT VAT Z KRAJÓW UE

Podatek VAT można odzyskać ze wszystkich krajów UE, a więc z Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Cypru, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Litwy, Luksemburgu, Łotwy, Malty, Niemiec, Portugalii, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Włoch i Szwecji, a także z Norwegii.

TERMINY

Termin na złożenie wniosku VAT-REF, o zwrot zapłaconego podatku VAT w UE, mija 30 września roku następującego po roku podatkowym, w którym wydatki zostały poniesione.

Wniosek składany jest to urzędu skarbowego właściwego dla danego podmioty. Urząd kieruje wniosek do kraju zwrotu. Na rozpatrzenie wniosku kraj zwrotu ma 4 miesiące, jeśli konieczne są dodatkowe wyjaśnienia / informacje, to termin ten może przedłużyć się o kolejne 2 miesiące.

CO OFERUJEMY?

Nasz adwokat i doradca podatkowy świadczy kompleksową usługę wsparcia prawno-podatkowego na wszystkich etapach procesu ubiegania się o oddłużenie:

 • doradztwo podatkowe przy kwalifikacji wydatków
 • wsparcie w procesie przygotowania dokumentacji
 • wypełnianie wniosku o zwrot podatku VAT-REF
 • reprezentowanie przed urzędem skarbowym

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

REFERENCJE

 

Do grona naszych Klientów należą firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, duże korporacje, a także osoby prywatne. Prowadzimy kompleksową obsługę prawno-podatkową w firmach z różnych branży. Prezentujemy opinie naszych Klientów, z którymi jesteśmy od prawie 10 lat.