Likwidacja spółki 2023-02-03T10:19:20+00:00

ROZWIĄZAŃ BIZNESOWYCH NIE SZUKA SIĘ W PUSTELNI

Pustelnia to magiczne miejsce, ale doświadczonego doradcy biznesowego nie znajdziesz na odludziu. Nie zaszywamy się w samotni w środku tajgi by pogrążeni w zadumie nad stertą kodeksów znaleźć cudowne rozwiązanie Twoich problemów. By dobrze doradzać trzeba by blisko ludzi biznesu i ich codziennych wyzwań.

Spółka to dziś bardzo efektywna forma prowadzenia działalności gospodarczej. Forma spółki ułatwia organizację pracy i rozliczeń, reguluje stosunki wzajemne wspólników, a często także zabezpiecza interesy przedsiębiorstwa. Niemniej jednak zdarzają się sytuacje, w obliczu których dalsze funkcjonowanie danej spółki nie ma biznesowego uzasadnienia. Spółkę pozostawioną bez nadzoru może przejąć kurator, a niezłożenie sprawozdania finansowego z bieżącej działalności w „opuszczonej” spółce niesie za sobą widmo grzywny. Wyjściem jest wiec likwidacja takiej spółki.

JAKIE SPÓŁKI LIKWIDUJEMY

Mając na uwadze jak najlepsze zabezpieczenie interesów Klienta zalecamy likwidację:

 • spółek powoływanych na potrzeby planowanych zamierzeń inwestycyjnych
 • spółek zakładanych dla realizacji planów i strategii przekształceniowych
 • spółek będących pozostałością odbytego przekształcenia
 • spółek z zakończonych projektów celowych np. deweloperskich

CO OFERUJEMY

Świadczymy pomoc prawną na każdym etapie likwidacji spółek. Pomagamy:

 • przygotować uchwałę o otwarciu likwidacji
 • sporządzić i przedłożyć sprawozdanie finansowe
 • zwołać i przeprowadzić zgromadzenie wspólników
 • ustanowić likwidatora
 • ściągnąć wierzytelności
 • zaspokoić roszczenia wierzycieli
 • podzielić majątek spółki
 • sporządzić sprawozdanie likwidacyjne
 • złożyć wniosek o wykreślenie spółki z rejestru
 • złożyć zeznanie podatkowe

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ODSZKODOWANIA

ZAKŁADANIE I PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK

POŁĄCZENIE SPÓŁEK

ZASTĘPSTWO PROCESOWE

OBRONA W SPRAWACH KARNYCH i KARNOSKARBOWYCH

PRAWO NIERUCHOMOŚCI

Prawo pracy

PRAWO PRACY

Windykacja należności

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

sukcesja

PLANOWANIE SUKCESJI

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

[/vc_column]

ZDANIEM EKSPERTA

Naszą wiedzą dzielimy się na blogu naszej Kancelarii. Wiele problemów prawnych, z którymi mieliśmy styczność w tracie ponad 10 lat pracy, występować może w niemal każdej firmie. Dlatego też założyliśmy bloga prawniczego, na którym publikujemy praktyczne porady prawne z zakresu prawa i podatków.

[/vc_row]

USŁUGI PODATKOWE

Poza doradztwem prawnym świadczymy także usługi kompleksowego doradztwa podatkowego. Firmy zlokalizowane w Sosnowcu, Katowicach, jaki w całym województwie śląskim zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą w zakresie prawa podatkowego.