Optymalizacja podatkowa i planowanie podatkowe Sosnowiec Katowice

Optymalizacja podatkowa

Podejmujesz odważne decyzje?

Czas czytania: 3 min

WSTĘP: PODEJMUJESZ ODWAŻNE DECYZJE?

Prowadzisz przedsiębiorstwo, zatrudniasz ludzi, dostarczasz jakość, a czujesz się jakbyś codziennie skakał na bungee? W tak szybko zmieniającej się dziś rzeczywistości prawno-podatkowej prowadzenie firmy to po prostu ciągłe ryzyko. Podejmujesz odważne decyzje? Przyda Ci się ktoś, kto porządnie zabezpieczy linę, kiedy Ty będziesz kolejny raz skakać w nieznane.

CO TO JEST LEGALNA OPTYMALIZACJA PODATKOWA

Doświadczenie minionych lat sprawiło, że optymalizacja podatkowa została owiana złą sławą. Optymalizacja podatkowa odbierana była, jako agresywna próba omijania prawa podatkowego, by znacząco wpłynąć na wysokość obowiązku podatkowego lub też zniwelować go w całości. Optymalizacja podatkowa, dziś jako planowanie podatkowe, to usługa gruntownego i bieżącego doradztwa podatkowego, analizy procesów w przedsiębiorstwie i dobieranie możliwe najbardziej efektywnych dla rozwoju biznesu narzędzi podatkowych jak np. preferencje podatkowe, forma prowadzenia działalności gospodarczej, strategie, zarządzanie kapitałem firmy, koncepcje realizacji zamierzonych inwestycji.

ZARZĄDZANIE PODATKAMI

Z doświadczenia wiemy, że im więcej pieniędzy pozostaje w firmie, tym łatwiej jest jej dynamicznie się rozwijać, a w efekcie płacić większe podatki. Jeśli, w ramach prowadzonej przez siebie działalności przedsiębiorca może w sposób zgodny z prawem korzystać z preferencyjnej stawki podatku, to warto wykorzystywać pojawiające się możliwości. Każdy przedsiębiorca codziennie podejmuje istotne decyzje biznesowe. Ważne jest, aby przy ich podejmowaniu miał pełną świadomość następstw, które niosą ze sobą na płaszczyźnie podatkowej. Z drugiej strony, działające od lat przedsiębiorstwa nie mają często wiedzy na temat przysługujących im możliwości. Optymalizacja podatkowa, czy też właściwiej – planowanie podatkowe, to zatem również działania doraźne, wskazujące dostępne możliwości.

JAKIE MAM MOŻLIWOŚCI?

Nasz system podatkowy oferuje przedsiębiorcom wiele różnorakich instrumentów podatkowych, które stworzone zostały po to, by ułatwiać prowadzenie i rozwój działalności gospodarczej. Nie ma bowiem w naszym prawie przepisu, nakazującego płacić wyższe podatki, skoro dostępne jest korzystniejsze i zgodne z prawem rozwiązanie. Optymalizacja podatkowa i świadome planowanie podatkowe są jak najbardziej legalne, jeśli nie mają na celu jedynie zmiany wysokości podatków.

DLA KOGO?

Mały przedsiębiorca, dla którego wysokość podatków wpływa znacząco na płynność finansową.

Średni przedsiębiorca, który chce dynamicznie się rozwijać i potrzebuje pieniędzy na inwestycje.

Holdingi, w problemach na styku międzynarodowego prawa podatkowego.

Doradzamy zarówno międzynarodowym grupom kapitałowym, jak i mały firmom rodzinnym, w planowaniu i podejmowaniu decyzji biznesowych, które będą najlepsze, także z perspektywy podatkowej.

CO OFERUJEMY?

  • Audyt podatkowy, działających w firmie procesów, jak również zamierzeń. Wskazanie rozwiązań prawno-podatkowych, pozostających do wykorzystania.
  • Propozycja rozwiązań – wskazanie możliwości na gruncie prawa podatkowego, które dobierane są w oparciu o oczekiwania i potrzeby Klienta.
  • Wdrożenie rozwiązań – wcielamy w życie obrane założenia, wprowadzamy niezbędną dokumentację, tworzymy i modyfikujemy przyjęte wzorce, szkolimy personel.
  • Rozliczanie i księgowanie – wspieramy firmy w bieżącym rozliczaniu i rachunkowości prowadzonych projektów.

Jesteśmy do twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 09:00 - 16:00