Optymalizacja podatkowa 2023-02-03T10:39:50+00:00

PODEJMUJESZ ODWAŻNE DECYZJE?

Prowadzisz przedsiębiorstwo, zatrudniasz ludzi, dostarczasz jakość, a czujesz się jakbyś codziennie skakał na bungee? W tak szybko zmieniającej się dziś rzeczywistości prawno-podatkowej prowadzenie firmy to po prostu ciągłe ryzyko. Podejmujesz odważne decyzje? Przyda Ci się ktoś, kto porządnie zabezpieczy linę, kiedy Ty będziesz kolejny raz skakać w nieznane.

JAK DORADZAMY?

Doradzamy zarówno międzynarodowym grupom kapitałowym, jak i mały firmom rodzinnym, w planowaniu i podejmowaniu decyzji biznesowych, które będą najlepsze także z perspektywy podatkowej.

LEGALNA OPTYMALIZACJA PODATKOWA

Doświadczenie minionych lat sprawiło, że optymalizacja podatkowa została owiana złą sławą. Optymalizacja podatkowa odbierana była jako agresywną próbę omijania prawa podatkowego, by znacząco wpłynąć na wysokość obowiązku podatkowego lub też zniwelować go w całości. Optymalizacja podatkowa, dziś jako planowanie podatkowe, to usługa gruntownego i bieżącego doradztwa podatkowego, analizy procesów w przedsiębiorstwie i dobieranie możliwe najbardziej efektywnych dla rozwoju biznesu narzędzi podatkowych jak np. preferencje podatkowe, forma prowadzenia działalności gospodarczej, strategie zarządzanie kapitałem firmy, koncepcje realizacji zamierzonych inwestycji. Nasz system podatkowy oferuje przedsiębiorcom wiele różnorakich instrumentów podatkowych, które stworzone zostały po to by ułatwiać prowadzenie i rozwój działalności gospodarczej. Nie ma bowiem w naszym prawie przepisu nakazującego płacić wyższe podatki, skoro dostępne jest korzystniejsze i zgodne z prawem rozwiązanie. Optymalizacja podatkowa i świadome planowanie podatkowe są jak najbardziej legalne jeśli nie mają na celu jedynie zmiany wysokości podatków.

CO OFERUJEMY?

W ramach doradztwa podatkowego przy planowaniu i optymalizacji podatkowej oferujemy:

  • Audyt podatkowy – działających w firmie procesów, jak również zamierzeń, wskazanie rozwiązań prawno-podatkowych pozostających do wykorzystania
  • Propozycja rozwiązań – wskazanie możliwości na gruncie prawa podatkowego, które dobierane są w oparciu o oczekiwania i potrzeby Klienta
  • Wdrożenie rozwiązań – wcielamy w życie obrane założenia, wprowadzamy niezbędną dokumentację, tworzymy i modyfikujemy przyjęte wzorce, szkolimy personel
  • Rozliczanie i księgowanie – wspieramy firmy w bieżącym rozliczaniu i rachunkowości prowadzonych projektów

DORADZAMY I ROZLICZAMY

Jesteśmy zdania, że doradztwo podatkowe to nie tylko wsparcie przy wdrażaniu rozwiązań, ale również aktywne wsparcie rachunkowości. Dlatego oferujemy naszym Klientom kompleksowe wsparcie księgowe, w formie doradztwo-planowanie-wdrożenie-rozliczanie. W skrócie, doradzamy i rozliczamy.

KOMU POMAGAMY?

  • Małym przedsiębiorcom – dla których wysokość podatków wpływa znacząco płynność finansową
  • Średnim przedsiębiorcom – którzy chcą dynamicznie się rozwijać, potrzebują pieniędzy na inwestycje
  • Holdingom – w problemach na styku międzynarodowego prawa podatkowego

ZARZĄDZANIE PODATKAMI

Z doświadczenia wiemy, że im więcej pieniędzy pozostaje w firmie, tym łatwiej jej dynamicznie się rozwijać, a w efekcie płacić większe podatki. Jeśli w ramach prowadzonej przez siebie działalności przedsiębiorca może w sposób zgodny z prawem korzystać z preferencyjnej stawki podatku, to warto wykorzystywać pojawiające się możliwości. Każdy przedsiębiorca co dziennie podejmuje istotne decyzje biznesowe. Ważne jest dla nas to by przy ich podejmowaniu miał pełną świadomość następstw, które niosą ze sobą na płaszczyźnie podatkowej. Z drugiej strony działające od lat przedsiębiorstwa nie mają często wiedzy na temat przysługujących im możliwości. Optymalizacja podatkowa, czy też właściwiej – planowanie podatkowe, to zatem również działania doraźne, wskazujące dostępne możliwości.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- doktor prawa podatkowego / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zawodach prawniczych. W kręgu jego zainteresowań pozostaje w szczególności prawo handlowe, podatkowe i karnoskarbowe. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Świadczy usługi doradztwa prawno-podatkowego dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

CENY
TRANSFEROWE

DORADZTWO PODATKOWE

KONTROLA CELNO-SKARBOWA

INTERPRETACJE PODATKOWE

SCHEMATY PODATKOWE

POSTĘPOWANIE PODATKOWE

ULGA B+R

ULGA IP BOX

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych z Sosnowca, Katowic i Śląska. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

USŁUGI PRAWNE

Realizujemy usługi prawne dla firm, przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Oferuje doradztwo prawne w bieżącej działalności gospodarczej, zarówno dla dużych spółek prawa handlowego jak i małych przedsiębiorstw. Doświadczeni adwokacji Kancelarii Śliwowski i Nowak Adwokaci pozostają do Twojej dyspozycji w ramach różnych specjalizacji.