Sukcesja i planowanie sukcesji 2023-02-03T10:20:40+00:00

POMAGAMY ZNALEŹĆ WYJŚCIE

W labiryncie przepisów prawnych czujesz się jak małe dziecko, które zgubiło się w polu kukurydzy? Każdy kolejny ruch wiąże się z ryzykiem, ale wiesz, że nie możesz też stać w miejscu. By przetrwać musisz nieustannie szukać właściwej drogi. Nasze doświadczenie pozwala nam spojrzeć z dystansu na każdą sytuację, by pomóc przedsiębiorcom znaleźć wyjście w gąszczu przepisów prawno-podatkowych.

Kancelaria świadczy kompleksowe doradztwo prawne dla przedsiębiorców i firm rodzinnych w zakresie planowania i wdrażania strategii sukcesji. Nasi adwokaci pomagają w zabezpieczeniu i przekazaniu przedsiębiorstwa pomiędzy pokoleniami.

OPTYMALNY PLAN SUKCESJI

Odpowiednie zabezpieczenie majątku firmy, a także zaplanowanie optymalnej strategii jego przekazania na wypadek śmierci lub czasowego wyłączenia dotychczasowego właściciela, to szczególnie dla polskich firm rodzinnych kwestia, z którą w przyszłości będą musieli zmierzyć się. Przekazanie władzy nad przedsiębiorstwem to problem nie tylko osoby zstępującej, ale też wstępującej we władanie. Odpowiednie zaplanowanie i rozłożenie w czasie sukcesji jest rozwiązaniem dającym najlepsze efekty.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Nie ma dwóch takich samych firm, czy rodzin, dlatego też sukcesja w firmach rodzinnych to zwykle proces obejmujący szereg odmiennych aspektów obejmujących wiele dziedzin prawa – m.in. prawa handlowego, prawa nieruchomości, a także prawa podatkowego. Wypracowanie optymalnego planu sukcesji zawsze wymaga indywidualnego podejścia.

CO OFERUJEMY

Doradztwo prawne naszej Kancelarii obejmuje zarówno etap planowania jak i wdrażania sukcesji:

  • analizę obecnej sytuacji prawnej i struktury firmy
  • opracowanie indywidualnego planu sukcesji
  • przekształcenie formy prawnej działalności przedsiębiorstwa zgodnie z przyjętym planem sukcesji
  • uporządkowanie struktury własnościowej
  • przygotowanie nowych umów oraz zmian treści dotychczasowych umów
  • przygotowanie testamentów właścicieli firmy

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ODSZKODOWANIA

ZAKŁADANIE I PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK

POŁĄCZENIE SPÓŁEK

ZASTĘPSTWO PROCESOWE

OBRONA W SPRAWACH KARNYCH i KARNOSKARBOWYCH

PRAWO NIERUCHOMOŚCI

likwidacja spółek

LIKWIDACJA SPÓŁKI

Prawo pracy

PRAWO PRACY

Windykacja należności

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

ZDANIEM EKSPERTA

Swoją wiedzą dzielimy się na blogu naszej Kancelarii. Informujemy o zmieniających się przepisach prawa, doradzamy rozwiązania problemów prawnych, które spędzają sen z powiek prowadzącym własne przedsiębiorstwa i biznesy. Zapraszamy do odwiedzin naszego bloga.

USŁUGI PODATKOWE

Poza doradztwem prawnym oferujemy także wsparcie podatkowe. Firmy zlokalizowane w Sosnowcu, Katowicach,  jaki w całym województwie śląskim zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradztwa podatkowego.