Windykacja należności 2023-02-03T10:23:25+00:00

LEPIEJ W PORĘ DOGASIĆ KAŻDĄ ISKIERKĘ

Budowanie biznesu w otulinie polskich przepisów prawnych jest jak gaszenie pożaru. Często gdzieś głęboko tli się maleńka iskra, która w porę niedostrzeżona może przerodzić się w pożar. Prowadzisz firmę, masz na głowie stos sprawa, a wydaje Ci się, że zamiast iść do przodu gasisz tylko pożary? Nie musisz sam rzucać się w ogień. W biznesie jak w straży pożarnej więcej zdziałasz w drużynie. Zbuduj ją z nami.

Problemy z windykacją i odzyskiwaniem należności mogą być dla wierzyciela przyczyną chwilowej utraty płynności finansowej, a w skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do paraliżu działalności przedsiębiorstwa. Mając tą świadomość adwokaci naszej Kancelarii zapewniają kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie procesu odzyskiwania należności. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu spraw windykacyjnych oraz postępowań egzekucyjnych, dzięki temu pomagamy naszym Klientom skutecznie egzekwować ich należności od dłużników.

JAK POMAGAMY

Doradzamy naszym klientom w postępowaniu polubownym, sądowym oraz egzekucyjnym.

Postępowanie polubowne – zwane także postępowaniem przesądowym lub windykacją ugodową, to działania mające na celu polubowne uregulowanie długu, doprowadzenie do porozumienia / ugody między wierzycielem i jego dłużnikiem, określenie terminów spłat długu

Postępowanie sądowe – obejmuje przygotowanie dokumentacji i pozwu sądowego, zabezpieczenie wierzytelności oraz reprezentację wierzyciela w sądzie, kończy się uzyskaniem nakazu zapłaty i nadaniem klauzuli wykonalności dla tego nakazu

Postępowanie egzekucyjne – w ramach tego etapu przygotowywane są dokumenty niezbędne do złożenia wniosku o wszczęcie egzekucji, w późniejszym etapie postępowania egzekucyjnego pomoc Kancelarii sprowadza się do nadzorowania czynności komornika i ewentualnego wspierania jego działań

CO OFERUJEMY

W ramach prowadzonego postępowania windykacyjnego:

 • wysyłamy wezwania do zapłaty
 • negocjujemy z dłużnikiem warunki ugody o spłacie nieruchomości
 • opracowujemy i egzekwujemy plan dobrowolnych spłat
 • przygotowujemy dokumentację i pozew
 • podejmujemy czynności zmierzające do wyjawienia majątku dłużnika
 • zabezpieczamy roszczenia u komornika
 • reprezentujemy wierzyciela przed sądem
 • uzyskujemy tytuł wykonawczy
 • występujemy o nadanie klauzuli wykonalności
 • przygotowujemy wniosek o wszczęcie egzekucji
 • pomagamy w wyborze i nadzorujemy czynności komornika

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ODSZKODOWANIA

ZAKŁADANIE I PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK

POŁĄCZENIE SPÓŁEK

ZASTĘPSTWO PROCESOWE

OBRONA W SPRAWACH KARNYCH i KARNOSKARBOWYCH

PRAWO NIERUCHOMOŚCI

likwidacja spółek

LIKWIDACJA SPÓŁKI

Prawo pracy

PRAWO PRACY

sukcesja

PLANOWANIE SUKCESJI

ZDANIEM EKSPERTA

Chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem nabytym w trakcie ponad 10 lat pracy dla Klientów. Dlatego też założyliśmy blog prawniczy, na którym informujemy o istotnych zmianach w prawie, a także opisujemy zagadnienia, które mogą interesować szerokie grono odbiorców.

USŁUGI PODATKOWE

Firmy zlokalizowane w Sosnowcu, Katowicach,  jaki w całym województwie śląskim zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą doradztwa podatkowego. Doradztwo podatkowe świadczone przez naszą Kancelarię to kompleksowe usługi obejmujące wszystkie aspekty podatkowe działalności gospodarczej.