Połączenie spółek 2023-02-03T10:20:20+00:00

POMOŻEMY CI BIĆ REKORDY

Każdego dnia szukasz pomysłu na to jak przetrwać? Z każdym kolejnym krokiem czujesz się jakbyś nurkował coraz głębiej i to bez butli z tlenem. By wpłynąć na głębokie wody trzeba się dobrze przygotować. Pomożemy Ci bezpiecznie bić kolejne rekordy.

Doświadczenie prawne Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci obejmuje także doradztwo w zakresie połączeń spółek, ich fuzji i przejęć. Pomagamy w budowie wartości przedsiębiorstwa, planowaniu strategicznym i zarządzaniu inwestycjami.

POŁĄCZENIA SPÓŁEK W POLSCE

Połączenia spółek, dokonywane poprzez fuzje lub przejęcia, stały się codziennością polskiego i światowego rynku kapitałowego. Dla jednych są szansą na przyspieszenie rozwoju, poszerzenie oferty produktowej lub ekspansji geograficznej, dla innych – szansą na korzystną sprzedaż przedsiębiorstwa, całej spółki, czy też udziałów. Dla wszystkich jednak wiążą się z ryzykiem, które może zostać zminimalizowane przez odpowiedni dobór doradców.

CO OFERUJEMY

Kancelaria Śliwowski Nowak Adwokaci pomaga swoim Klientom w procesie łączenia przedsiębiorstw. Do naszych najważniejszych usług w tym zakresie należą:

  • przeprowadzenie audytu prawnego, wskazanie korzyści jak i zagrożeń związanych z planowanym połączeniem
  • wstępna wycena wartości przedsiębiorstwa, udziałów lub całej spółki
  • zaprojektowanie optymalnego prawnie i podatkowo planu połączenia
  • przygotowanie harmonogramu połączenia
  • przygotowywanie dokumentacji prawnej, księgowej, podatkowej
  • pomoc w czynnościach podejmowanych przed notariuszem
  • reprezentacja przed sądem rejestrowym
  • opracowywanie takich dokumentów jak: porozumienia, listy, umowy o zachowaniu poufności
  • pomoc przy negocjacjach
  • pomoc przy wyborze formy prawnej działalności gospodarcze

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ODSZKODOWANIA

ZAKŁADANIE I PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK

OBSŁUGA PRAWNA FIRM

sukcesja

PLANOWANIE SUKCESJI

OBRONA W SPRAWACH KARNYCH i KARNOSKARBOWYCH

likwidacja spółek

LIKWIDACJA SPÓŁKI

Prawo pracy

PRAWO PRACY

Windykacja należności

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

ZASTĘPSTWO PROCESOWE

ZDANIEM EKSPERTA

Wiele problemów prawnych, z którymi spotkaliśmy się w tracie ponad 10 lat pracy, występować może w niemal każdej firmie. Mając świadomość takiego stanu rzeczy założyliśmy bloga prawniczego, na którym publikujemy praktyczne porady prawne z zakresu prawa i podatków.

USŁUGI PODATKOWE

Świadczymy również usługi doradztwa podatkowego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szczególnie firmy zlokalizowane w Sosnowcu, Katowicach,  jaki w całym województwie śląskim. Stale aktualizujemy naszą wiedzę, śledzimy najnowsze orzeczenia sądów i interpretacje urzędów skarbowych, by proponować najbardziej aktualne rozwiązania.