Doradca podatkowy 2021-05-12T07:13:52+00:00

DORADZTWO PODATKOWE

Doradztwo podatkowe to jedna z głównych usług Kancelarii Śliwowski Nowak Adwokaci. Ze względu na posiadane długoletnie doświadczenie w tym zakresie, służymy pomocą w rozległej tematyce prawa podatkowego. Nasz doradca podatkowy Sławomir Śliwowski specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Poza pracą w Kancelarii udziela się również jako doktorant w Katedrze Prawa Finansowego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

CZYM JEST DORADZTWO PODATKOWE?

Doradztwo podatkowe ma na celu wsparcie firmy w podejmowaniu decyzji na poziomie strategicznym, skutkujące optymalnym stosowaniem prawa podatkowego. Nawet najlepiej przemyślany projekt biznesowy może skończyć się niepowodzeniem jeśli nie zaprojektujemy go właściwie na gruncie prawa podatkowego. W chwili obecnej doradztwem podatkowym mogą zajmować się wyłącznie profesjonaliści wykonujący m.in. zawód adwokata. Nasz doradca podatkowy to specjalista z ponad 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Na co dzień świadczący usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

DOŚWIADCZENIE

Prawo podatkowe jest młodą dziedziną naukową, której dynamiczny rozwój nastąpił wraz z nastaniem w Polsce gospodarki rynkowej. W chwili obecnej jego fundament stanowią rozbudowane akty rangi ustawy, szereg rozporządzeń oraz akty prawa unijnego. Prawo podatkowe ulega ciągłym zmianom legislacyjnym, przez co konieczne jest nieraz odwoływanie się do przepisów już nie obowiązujących. Dodatkowo ogromnym wyzwaniem dla podatników są częste zmiany wykładni poszczególnych przepisów przez organy podatkowe i sądy administracyjne. Prowadzenie działalności zgodnej z prawem podatkowym oraz jego interpretacją stanowi dla wielu podmiotów praktyczny problem. Niejednokrotnie w prawidłowej interpretacji przepisów, a co za tym idzie kwalifikacji kosztów pomóc może doświadczony doradca podatkowy.

CO OFERUJEMY

Kancelaria Śliwowski Nowak Adwokaci zajmuje się profesjonalnym doradztwem podatkowym. W ramach tej usługi:

  • udzielamy porad podatkowych;
  • sporządzamy opinie podatkowe w przedstawionych przez klienta zagadnieniach;
  • przygotowujemy wnioski o wydanie indywidualnych interpretacji przepisów prawa podatkowego;
  • reprezentujemy podatników w trakcie czynności sprawdzających, kontroli podatkowych, postępowań podatkowych, kontroli celno-skarbowych;
  • reprezentujemy podatników przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym w sprawach z zakresu prawa podatkowego;
  • przygotowujemy wnioski o wydanie opinii zabezpieczającej w przedmiocie możliwości zastosowania klauzuli obejścia prawa podatkowego.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

CENY
TRANSFEROWE

AUDYT
PODATKOWY

KONTROLA CELNO-SKARBOWA

INTERPRETACJE PODATKOWE

SCHEMATY PODATKOWE

POSTĘPOWANIE PODATKOWE

ULGA B+R

ULGA IP BOX

ZWROT PODATKU Z ZAGRANICY

BIEŻĄCE DORADZTWO

PLANOWANIE I OPTYMALIZACJA PODATKOWA

BIURO RACHUNKOWE

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych z Sosnowca, Katowic, jak i całego Śląska. Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

USŁUGI PRAWNE

Realizujemy usługi prawne dla firm, przedsiębiorstw oraz instytucji publicznych. Oferuje doradztwo prawne w bieżącej działalności gospodarczej, zarówno dla dużych spółek prawa handlowego jak i małych przedsiębiorstw. Doświadczeni adwokacji Kancelarii Śliwowski i Nowak Adwokaci pozostają do Twojej dyspozycji w ramach różnych specjalizacji.