Zakup i sprzedaż nieruchomości 2021-04-14T12:53:27+00:00

Doradzamy w transakcjach zakupu jak i sprzedaży nieruchomości komercyjnych – lokali handlowych, powierzchni magazynowych oraz pojedynczych lokali mieszkalnych czy gruntów niezabudowanych. Adwokaci kancelarii Śliwowski Nowak reprezentują zarówno kupujących jak i sprzedających, dbając o prawidłowe zabezpieczenie ich interesów podczas całego procesu transakcyjnego.

ANALIZA STANU PRAWNEGO

Wspieramy sprzedających w przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży. Analizujemy stan prawny nieruchomości w księdze wieczystej i pomagamy go prawidłowo uregulować. Wskazujemy ewentualne ryzyka wykryte w toku analizy dokumentacji związanej z nieruchomością, które mogą mieć niekorzystny wpływ na wynik transakcji. Pomagamy także kupującym, którym zależy na poznaniu sytuacji prawnej interesującej ich nieruchomości. Przygotowujemy kompleksowe audyty prawne nieruchomości, mając na względzie odnalezienie potencjalnych elementów ryzyka, które mogą pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie lub posłużyć jako dodatkowe argumenty w negocjacjach.

UMOWY SPRZEDAŻY

Przygotowujemy i opiniujemy projekty umów przedwstępnych oraz ostatecznych umów sprzedaży przenoszących prawa do nieruchomości. Reprezentujemy naszych Klientów także w trakcie negocjacji warunków sprzedaży i nabycia nieruchomości.

UMOWY DEWELOPERSKIE

Świadczymy doradztwo prawne dla deweloperów. Opiniujemy umowy przedwstępne, umowy rezerwacyjne, umowy deweloperskie. Pomagamy deweloperom w określeniu treści umowy deweloperskiej zgodnej z wymaganiami nowej ustawy deweloperskiej.

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

AUDYT PRAWNY NIERUCHOMOŚCI

REGULOWANIE STANU PRAWNEGO
NIERUCHOMOŚCI

ZDANIEM EKSPERTA

Zależy nam na tym, by dzielić się naszym ponad 10-letnim doświadczeniem w obsłudze podatkowo-prawnej firm i osób prywatnych. Dlatego też założyliśmy bloga prawniczego, na którym publikujemy praktyczne porady prawne z zakresu prawa i podatków.

USŁUGI PODATKOWE

Świadczymy usługi doradztwa podatkowego dla firm i przedsiębiorstw zlokalizowanych w Sosnowcu, Katowicach, jaki w całym województwie śląskim. Śledzimy na bieżąco zmiany w prawie podatkowym, by każdego dnia móc przedstawiać naszym Klientom optymalne podatkowo, a przede wszystkim bezpieczne i pewne rozwiązania.