Zakładanie i przekształcanie spółek 2023-02-03T10:19:51+00:00

POMOŻEMY CI BIĆ REKORDY

Każdego dnia szukasz pomysłu na to jak przetrwać? Z każdym kolejnym krokiem czujesz się jakbyś nurkował coraz głębiej i to bez butli z tlenem. By wpłynąć na głębokie wody trzeba się dobrze przygotować. Pomożemy Ci bezpiecznie bić kolejne rekordy.

ZAKŁADANIE I PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK

Świadczymy usługi kompleksowego doradztwa na każdym etapie powoływania do życia spółek osobowych oraz kapitałowych. Pomagamy Naszym Klientom zaplanować cały proces, aby umożliwić podjęcie działalności w możliwie najkrótszym czasie. Specjalizujemy się zarówno w „tradycyjnej” rejestracji jak również tworzeniem spółek handlowych przez internet, dzięki czemu gotową strukturę Nasi Klienci mogą mieć już w ciągu 5 dni.

Doradzamy najbardziej optymalną formę prawną działalności gospodarczej. Przygotowujemy niezbędną dokumentację m. in. umowę spółki, spełniającą wszystkie formalne wymagania, a przy tym w pełni dopasowaną do profilu działalności i Twoich preferencji.

PROWADZENIE KSIĘGOWOŚCI

Pierwsze miesiące funkcjonowania przedsiębiorstwa w ramach nowej formy prawnej działalności bywają kłopotliwe szczególnie w aspekcie podatkowym i księgowym. Dlatego też, współpracujemy ściśle z biurem rachunkowym, dzięki czemu każdemu Klientowi, który z naszą pomocą zakłada nową spółkę, oferujemy kompleksowe doradztwo podatkowe i pełną obsługę księgową. Współpraca ta ułatwia także komunikację na linii doradca podatkowy – biuro księgowe, ułatwiając planowanie i wdrażanie wszelkich decyzji podatkowych.

DORADZTWO PODATKOWE

Częste zmiany przepisów prawa podatkowego oraz rozbieżności w interpretacji tych przepisów przez organy podatkowe i sądy administracyjne sprawiają, że prowadzenie dynamicznej działalności w zgodności z prawem podatkowym bywa zajęciem ponadnormatywnie angażującym. Dlatego, w przedsiębiorstwa, które starają się funkcjonować w oparciu o najbardziej korzystne dla nich rozwiązania podatkowe ważne jest bieżące wsparcie doradcy podatkowego.

Pomagamy przedsiębiorcom w podejmowaniu zarówno strategicznych decyzji biznesowych, mając na uwadze by były one optymalne również w aspekcie podatkowym. Pełnimy rolę bieżącego doradcy podatkowego przy wszelkich problemach na gruncie prawa podatkowego, zaistniałych w bieżącej działalności firmy.

WINDYKACJA NALEŻNOŚCI

Utrata płynności finansowej przedsiębiorstwa może w krótkim czasie doprowadzić do paraliżu działalności. Dlatego tak ważne jest nie tylko efektywne pozyskiwanie nowych kontraktów, ale również stały nadzór nad wpływami i sukcesywne dochodzenie należności od kontrahentów, którzy nie wywiązali się ze swoich zobowiązań w terminie. Nasza Kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne na każdym etapie odzyskiwania długów. Na co dzień świadczymy usługi dla przedsiębiorców w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

PRAWO PRACY

Wspieramy przedsiębiorców w problemach prawnych wynikających z realizacji umówi o pracę i kontraktów B2B. Tworzymy i analizujemy umowy o pracę, umowy zlecenia oraz kontrakty menadżerskie zawierane przez naszych Klientów. Dbamy o prawidłowe zabezpieczenie ich interesów w podpisywanych umowach poprzez stosowne postanowienia w zakresie zakazu konkurencji, zachowania poufności czy przekazanie praw autorskich.

OBSŁUGA KORPORACYJNA

Nasi adwokaci specjalizują się w prawie spółek, prawie handlowym i prawie podatkowym, dzięki temu możemy zaoferować naszym Klientom obsługę korporacyjną ich przedsięwzięć biznesowych w niemal każdym strategicznym aspekcie ich funkcjonowania. Opracowujemy i wdrażamy plany przekształceń, tworzymy struktury holdingowe, wspieramy przedsiębiorców na etapie połączenia, sprzedaży i przejmowania spółek. Doradzamy w problemach prawnych dotyczących wzajemnych relacji wspólników. Tworzymy niezbędną dokumentację. W zależności od aktualnych potrzeb i celów biznesowych, nie tylko zakładamy, ale również likwidujemy spółki, których dalsze funkcjonowanie nie jest już potrzebne.

CO OFERUJEMY

Kancelaria Śliwowski Nowak Adwokaci proponuje pomoc w przeprowadzeniu kompleksowej obsługi prawnej firmy. Do najważniejszych usług w tym zakresie należą:

  • tworzenie i reorganizacja podmiotów gospodarczych
  • obsługa korporacyjna spółek
  • windykacja należności
  • doradztwo podatkowe
  • obsługa księgowa
  • negocjacje umów handlowych
  • sporządzanie i opiniowanie umów, aktów wewnętrznych, odpowiednich regulaminów
  • zastępstwo procesowe
  • prawo pracy

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY NASZYM WSPARCIEM

ZADZWOŃ lub wypełnij FORMULARZ ONLINE.

Jesteśmy do Twojej dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00.

SŁAWOMIR ŚLIWOWSKI

- adwokat / doradca podatkowy

Doktor nauk prawnych w dziedzinie prawa finansowego. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w materialnym prawie podatkowym, prawie handlowym oraz prawie karnym skarbowym. Autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego. Włada biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Świadczy usługi dla przedsiębiorców i osób indywidualnych w miastach takich jak – Katowice, Sosnowiec, Będzin, Dąbrowa Górnicza, Czeladź.

KRZYSZTOF NOWAK

- adwokat / doradca podatkowy

Absolwent podyplomowych studiów z zakresu wyceny spółek kapitałowych w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Adwokat z 10-letnim doświadczeniem w zawodach prawniczych. Specjalizuje się w procesowym prawie podatkowym, prawie cywilnym oraz prawie karnym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa podatkowego. Posługuje się biegle językiem angielskim. Ukończył prawnicze studia stacjonarne na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Od 10 lat świadczy doradztwo prawne dla Klientów z Katowic, Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi.

ZDANIEM EKSPERTA

Każdego dnia pragniemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem. Od prawie 10 lat zajmujemy się obsługą podatkowo-prawną firm oraz osób prywatnych.Zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, gdzie prezentujemy praktyczne porady oraz case studies z zakresu podatków i prawa.

REFERENCJE

 

Do grona naszych Klientów należą firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, duże korporacje, a także osoby prywatne. Prowadzimy kompleksową obsługę prawno-podatkową w firmach z różnych branży. Prezentujemy opinie naszych Klientów, z którymi jesteśmy od prawie 10 lat.